
RMK Oandu külastuskeskus
MÖÖ programm
Oandu külastuskeskuses ja selle ümbruse radadel ootavad 18. mail ees kevadmatkad ja Muuseumiöö tegemised deviisi all „Metsa mustrid“.
Kell 12.00 algab päevane loodusretk pikkusega ~ 4 km. Näeme ja loeme looduse mustreid.
12.00 – 21.00 saab õuel teha „Kuulsate ja kummaliste puude jalutuskäiku“ ning võtta puudelt autogramme.
14.00 – 18.00 on avatud töö- ja kunstitoad, mis saanud inspiratsiooni üraskikirjadest ja teistest looduse mustritest. Väljas on külastajate abil pidevalt täienev pop-up näitus „Minu metsamustrid“, kõigile, kes selle jaoks joonistavad-maalivad-meisterdavad-kirjutavad on kingituseks väike meene.
Metsarahva kohvikust saab osta kohvi ja väikest ampsu, taimeteed pakume tasuta.
Kogu päeva on lahti ka Matkalise nõuandetuba ja kõik püsinäitused.
Päeva lõpetab videvikumatk, mis algab kell 20.00, pikkus 4-5 km (olenevalt ilmast). Kui päike vajub madalale, ärkab mets hoopis teistsugusele elule. Avastame koos teejuhiga õhtuse metsa värve ja mustreid. Videvikumatkal osaleda soovijad peaksid kindlasti end ette registreerima, sest kohtade arv on piiratud
info ja registreerimine:
http://www.loodusegakoos.ee/ , info.oandu@rmk.ee või telefonil 6767010
Püsiekspositsioon
Oandu külastuskeskuse peahoones - 1860. aastal ehitatud ajaloolises metskonnahoones - on püsinäitus "Metskonna lugu" metskonna tööst läbi aegade. Vaatamist-kuulamist jätkub - kroonikafilmid, vanade metsameeste pajatused, nuputamisülesanded, maketid, vanad tööriistad... Oandul on hulk erinevatest ajastutest pärit hooneid, igaühes näitus või isegi mitu. Õuelt algab seitse õppe- või matkarada alates vähem kui kilomeetrisest Taimetarga rajast ja lõpetades 370 km pikkuse Oandu-Aegviidu-Ikla matkateega. Näitused on radadega seotud, nad on raja pikenduseks ja rajale mineja ettevalmistuseks keskuses. Eriti põnev on "Rada põlismetsa", mis näitab Oandu loodusmetsaraja salapärast maastikku ja räägib selle kaudu vana metsa väärtustest ja elanikest. Suures küünis näitusel Puud ja inimesed on vanade fotode, puuriitade, tööriistade ja palgikelku vedava puuhobuse abil vana-aja metsatöö "katuse alla" toodud. Siin saab soovija ka ise puude saagimist, lõhkumist ja koorimist proovida. "Kopraraja aastaring" Käbitares tutvustab kopra elu ja toimetamist Koprarajal, "Kuidas käbist saadi puu" on sissejuhatuseks Pärandkultuuri rajale. Veel saab näitustel näha Eesti orhideesid, kellest paljusid võib leida ümbruskonna radade äärest ning kive ja rändrahne, mille poolest Lahemaa nii rikas on. Vanas jääkeldris on väljapanek söödavatest, mürgistest ja ravimtaimedest vastavalt aastaajale, lisaks teisi põnevaid leide taimeriigist.
Oluline lisainfo
RMK Oandu lõkke- ja telkimisplatsid ootavad. Pikniku pidamiseks ja grillimiseks on valmis ka lõkkepuud.
Galerii